Napr. menštruačná bolesť, bolesť hlavy, migréna, bolesť zubov, reumatické bolesti, na zmiernenie bolesti po operáciách, ako aj zmiernenie bolesti a horúčky spôsobených prechladnutím.
Lieková forma
Tablety sú balené v bezfarebnom priehľadnom laminátovom PVC/Al blistri a v papierovej škatuľke.
Liečivá látka a jej množstvo
Liečivá sú paracetamol 500 mg, propyfenazón 300 mg, kofeín 75,0 mg v jednej tablete.
Ako užívať
- Dospelí užívajú 1/2 - 1 tabletu denne. Maximálna denná dávka sú 3 filmom obalené tablety počas 24 hodín. Medzi jednotlivými dávkami musia uplynúť minimálne 4 hodiny.
- Dĺžka liečby: Liek sa nesmie kontinuálne užívať dlhšie ako 1 týždeň.
- Spôsob použitia: Tabletu treba užiť vcelku s veľkým množstvom tekutiny (napr. vody, čaju, ovocnej šťavy, atď.). Tableta má deliacu ryhu. Deliaca ryha iba napomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehtlnúť a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky. Vzťah k jedlu sa neuvádza.
Na čo si dať pozor
U tehotných žien sa liek odporúča užívať len pod dohľadom lekára. Liek sa neodporúča užívať počas dojčenia.
Liek nesmú užívať deti do 12 rokov. Pacienti so zníženou funkciou pečene, a/alebo obličiek majú užívať liek so zvláštnou opatrnosťou (zníženie dávky a/alebo zvýšenie dávkovacieho intervalu) Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým poškodením pečene, a/alebo obličiek. V prípade astmy, chronickej rinitídy, chronickej utrikárie, predovšetkým, ak je precitlivenosť aj na iné protizápalové látky, je treba, pri užívaní lieku, postupovať opatrne.
Nepiť alkohol. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Obsah balenia
Balenie obsahuje 10 filmom obalených tabliet.
Nežiaduce účinky
- Podobne ako všetky lieky, môže mať aj tento prípravok nežiaduce účinky, ktoré sa ale nemusia vyskytnúť u každého - nežiaduce účinky nájdete v príbalovom letáku.
- Nežiaduce účinky môžete hlásiť priamo na adresu: ŠÚKL, Oddelenie farmakovigilancie, Kvetná 11, 825 08 Bratislava 26 alebo e-mailom: neziaduce.ucinky@sukl.sk