Nastavenie cookies: Aby web zostal tak, ako ho poznáte

Aby ste na našich stránkach rýchlo našli to, čo hľadáte, ušetrili veľa klikania a nezobrazovali sa vám reklamy na veci, ktoré vás nezaujímajú, potrebujeme od vás súhlas so spracovaním súborov cookies, tzn. malých súborov, ktoré sa ukladajú vo vašom prehliadači.

Podľa cookies vás na našich stránkach spoznáme a zobrazíme vám ich tak, aby fungovali správne a podľa vašich preferencií.
Upozorňujeme, že údaje zo súborov cookies sa môžu používať aj v personalizovaných reklamách. Ak nesúhlasíte, môžete povoliť iba nevyhnutné súbory cookies. Prejdite si podrobný prehľad cookies a podmienky ich používania .

pixel
MojaLekáreň.sk
Liek

PANADOL Extra 24 filmom obalených tabliet

PANADOL Extra 24 filmom obalených tabliet PANADOL Extra 24 filmom obalených tabliet

PANADOL Extra 24 filmom obalených tabliet

Panadol Extra s kofeínom na rôzne typy bolesti a tlmenie horúčky.

Viac informácií

Na sklade viac ako 5 kusov Pozajtra odosielame, u vás v pondelok 5. 5.

4,69 €
Kód výrobku: 454510
Do košíka
Do košíka

PANADOL Extra 24 filmom obalených tabliet

Panadol Extra je liek proti miernej až stredne silnej bolesti. Toto analgetikum pomáha zmierniť rôzne typy bolesti ako bolesť hlavy vrátane migrény, zubov, tak menštruačné bolesti, rovnako ako bolesť v krku pri chrípke a prechladnutí. Vďaka pridanému kofeínu a technológii Optizorb poskytuje účinnejšiu* úľavu od bolesti a je pripravený začať pôsobiť už o 5 minút**

*Obsahuje kofeín pre posilnenie účinku paracetamolu proti miernej až stredne silnej bolesti o 37 %
** Tableta Panadol Extra Novum s technológiou Optizorb sa rozpadá do 5 minút po užití."

Obrázok PANADOL Extra Novum 24 filmom obalených tabliet

Panadol Extra sú filmom obalené tablety navrhnuté pre rýchlu a účinnú uľavu bolesti a horúčky. Naše zloženie kombinuje silu dvoch liečiv paracetamolu a kofeínu, aby vám poskytla zosilnenú uľavu1 od bolesti. Či už bojujete s bolesťou hlavy, menštruačnou bolesťou, migrénou, bolesťou chrbta alebo zubov. Panadol Extra vám pomôže sa vrátiť k vaším každodenným činnostiam.

Obrázok PANADOL Extra Novum 24 filmom obalených tabliet (2)

Obrázok PANADOL Extra Novum 24 filmom obalených tabliet (3)

Lieková forma

Biele až takmer biele filmom obalené tablety oválneho tvaru, na jednej strane je vyrazené „xPx“ s P vnútri kruhu, na druhej strane „- -“.

Liečivá látka a jej množstvo

  • Liečivá sú paracetamol 500 mg a kofeín 65 mg v 1 filmom obalenej tablete.
  • Ďalšie zložky sú predželatínovaný škrob, povidón, uhličitan vápenatý, krospovidón, kyselina algínová, mikrokryštalická celulóza, stearát horečnatý, filmotvorná sústava Opadry YS-1-7003 biela, karnaubský vosk, čistená voda.500 mg/65 mg paracetamol a kofeín.

Prečo si vybrať práve Panadol Extra ?

Zníženie horúčky

Panadol 500 mg pomáha bojovať s horúčkou, možným príznakom viacerých vírusových ochorení, a tak navrátiť telesnú teplotu do normálu.

Rýchla úľava od bolesti

Vďaka technológii Optizorb sa Panadol Extra rozpúšta rýchlejšie ako štandardné paracetamolové tablety. Účinná látka sa uvoľňuje už do 5 minút po užití.*

Zosilnený účinok

Kombinácia paracetamolu a kofeínu poskytuje zosilnený účinok pri miernej a silnej bolesti až o 37%. Kofeín zvyšuje analgetický účinok paracetamolu tým, že pôsobí stimulačne na centrálny nervový systém a tiež pomáha zmierniť pocit únavy. Panadol Extra obsahuje 500 mg paracetamolu a 65 mg kofeínu.

Obrázok PANADOL Extra Novum 24 filmom obalených tabliet (4)

Obrázok PANADOL Extra Novum 24 filmom obalených tabliet (5)

Široké spektrum využitia

Panadol Extra je vhodný pri riešení problémov súvisiacich s bolesťou alebo pri znižovaní horúčky. Oslovuje preto zákazníkov s rôznymi typmi bolesti vrátane bolesti hlavy, migrény, menštruačných bolestí, bolestí chrbta, zubov a hrdla pri chrípke a prechladnutí.

Nezaťažuje žalúdok

Panadol 500 mg tablety obsahujú paracetamol. Paracetamol je analgetikum (liek na tlmenie bolesti), ktoré má dobrú gastrointestinálnu znášanlivosť tj. je šetrný k žalúdku. Je obzvlášť vhodný pre pacientov, pre ktorých je rizikové užívanie nesteroidných antireumatík (napr. Ibuprofen, diklofenak). Sú to napr. pacienti s anamnézou gastrointestinálneho krvácania alebo starší pacienti.

Filmom obalené tablety

Tablety sú obalené filmom vďaka čomu je tableta jednoduchá k prehltnutiu a vďaka technológii optizorb zaisťuje rýchly rozpad tablety priamo v žalúdku.

Vhodný od 12 rokov4

Panadol Extra sú filmom obalené tablety pre dospievajúci a dospelých starších ako 12 rokov.

Ako užívať

Vždy užívajte tieto lieky presne tak, ako je to uvedené v písomnej informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Tablety je potrebné zapiť tekutinou.  Vždy je potrebné používať najnižšiu účinnú dávku po čo najkratšiu dobu nevyhnutnú na zlepšenie príznakov.

Časový odstup medzi jednotlivými dávkami musí byť minimálne 4 hodiny.

Ak nedôjde pri liečbe liekmi Panadol Extra Novum do 3 dní k zníženiu horúčky a do 5 dní k ústupu bolesti alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky či neobvyklé reakcie, poraďte sa o ďalšej liečbe s lekárom. Tento liek užívajte bez porady s lekárom najdlhšie 7 dní.

  • Dospelí (vrátane starších osôb) a dospievajúci od 15 rokov

1 – 2 tablety 1 - 4x denne podľa potreby s časovým odstupom najmenej 4 hodiny. 1 tableta je určená pre osoby s telesnou hmotnosťou 34 - 60 kg, 2 tablety pre osoby s telesnou hmotnosťou nad 60 kg. Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety. Maximálna denná dávka je 8 tabliet za 24 hodín.
Pri dlhodobej terapii (viac než 10 dní) dávka za 24 hodín nemá prekročiť 5 tabliet (2,5 g paracetamolu).

  • Dospievajúci 12 – 15 rokov

1 tableta podľa potreby až 6x denne s časovým intervalom najmenej 4-6 hodín. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 tableta. Maximálna denná dávka je 6 tabliet za 24 hodín.

Dôležité upozornenie

Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa, ktorá je pribalená k liekuNeprekračujte odporúčané dávkovanie. Užívanie vyšších ako doporučených dávok može viesť k riziku závažneho poškodenia pečene. Lieky nie sú vhodné pre deti do 12 rokov. Liek sa počas tehotenstva a v období dojčenia neodporúča. Pri poruche funkcie obličiek je potrebné upraviť dávkovanie, poraďte sa preto so svojím lekárom alebo lekárnikom skôr, ako začnete užívať tieto lieky. Pri ľahkej a stredne ťažkej poruche funkcie pečene sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom skôr, ako začnete užívať tieto lieky. Pacienti s ťažkou poruchou funkcie pečene nemajú tieto lieky užívať. Neužívať súbežne s inými liekmi s obsahom paracetamolu, aby nedošlo k predávkovaniu. Pri užívaní tohto lieku je potrebné vyhnúť sa nadmernému príjmu kofeínu. Nepiť alkohol. Panadol Extra 500 mg/65 mg filmom obalené tablety je liek na vnútorné použitie. Obsahuje paracetamol.

1 Obsahuje kofeín na posilnenie účinku paracetamolu proti miernej až stredne silnej bolesti o 37%
2 Paracetamol je analgetikum s antipyretickým účinkom s dobrou gastrointestinálnou znášanlivosťou.
3 Neobsahuje žiadne živočíšne zložky ani zložky živočíšneho pôvodu.
4 Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu o spôsobe dávkovania podľa vekovej schémy alebo sa poraďte so svojím lekárnikom alebo lekárom.

Balenie obsahuje

Balenie obsahuje 24 filmom obalených tabliet.

Nežiaduce účinky

  • Podobne ako všetky lieky, môže mať aj tento prípravok nežiaduce účinky, ktoré sa ale nemusia vyskytnúť u každého - nežiaduce účinky nájdete v príbalovom letáku.
  • Nežiaduce účinky môžete hlásiť priamo na adresu: ŠÚKL, Oddelenie farmakovigilancie, Kvetná 11, 825 08 Bratislava 26 alebo e-mailom: neziaduce.ucinky@sukl.sk

Registrovaný liečivý prípravok, pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Informácie o produkte

Značka:
Kód výrobku:
454510
Kód EAN:
8596149003948
Kód ŠUKL:
6791C
Poštová adresa výrobcu:
GSK CONSUMER HEALTHCARE (GLAXOSMITHKLINE), 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TW8 9GS, Spojené království
Do košíka
Do košíka

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.