Paracetamol Kofein Dr. Müller Pharma 500 mg/65 mg tbl (blis.PVC/PVDC/Al) 1x10 ks

Mohlo by vás zaujímať

ADC Interakcie

Paracetamol Kofein Dr. Müller Pharma 500 mg/65 mg
Výdaj
F, Nie je viazaný na lekársky predpis
Typ produktu
Legislatívne zatriedenie
Registrované humánne lieky
Registračné číslo produktu
07/0277/16-S
Kód štátnej autority (ŠÚKL)
9416B
Názov produktu podľa ŠÚKL
Paracetamol/Kofein Dr. Müller Pharma 500 mg/65 mg tablety tbl 10x500 mg/65 mg (blis.PVC/PVDC/Al)
Aplikačná forma
TBL - Tablety
Držiteľ rozhodnutia
Cena: od 1,45 €

Popis a určenie

Liek obsahuje kombináciu 2 liečiv: paracetamol (proti bolesti a horúčke) a kofeín (zosilňuje účinok paracetamolu).

Používa sa u dospelých a dospievajúcich od 12 rokov na:

  • zmiernenie príznakov sprevádzajúcich chrípku a nachladnutie (napr. bolesť svalov a kĺbov, bolesť hrdla, horúčka);
  • úľavu od bolesti hlavy, pri migréne, od bolesti chrbta, zubov a menštruačnej bolesti;
  • zmiernenie bolesti pri reumatických ochoreniach (napr. artritída a neuralgia) na odporúčanie lekára.

Domáce liečenie

Hygiena ucha a zvukovodov

Na pravidelnú očistu vonkajšieho zvukovodu sa ako alternatív aušných tyčiniek 1-2krát do týždňa používajú ušné spreje na báze roztokov morskej soli. Vhodné sú predovšetkým pre osoby žijúce a pracujúce v prostredí s nadmernou prašnosťou. čítajte viac...

Ďalšie domáce liečenia

Použitie

Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis.
Počas užívania prípravku nie je vhodné konzumovať alkoholické nápoje.
Prípravok je potrebné zapiť (v prípade, ak to lekárnik povolí, je možné prípravok rozpustiť vo vode).
Liek je nutné užívať v stanovených časových odstupoch, prípadne je nutný minimálny odstup medzi dvomi dávkami lieku.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Odporúča sa užívať najnižšiu účinnú dávku počas najkratšej doby.
Odporúčaná dávka sa nemá prekračovať.

Dospelí, starší a dospievajúci od 15 rokov
Hmotnosť 34 – 60 kg → 1 tableta podľa potreby až 4x denne v časových intervaloch aspoň 4 hodiny.
Hmotnosť nad 60 kg → 1 - 2 tablety podľa potreby až 4x denne v časových intervaloch aspoň 4 hodiny.

Maximálna jednotlivá dávka je 1 g paracetamolu (2 tablety).
Maximálna denná dávka sú 4 g paracetamolu a 0,52 g kofeínu (8 tabliet).
Pri dlhodobej liečbe (viac ako 10 dní) nemá denná dávka presiahnuť 2,5 g paracetamolu. 

Dospievajúci (12-15 rokov)
1 tableta podľa potreby 1-3x denne, s časovým odstupom medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín.
Najvyššia jednotlivá dávka je 1 tableta.
Maximálna denná dávka sú 3 tablety za 24 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
Glomerulárna filtrácia v rozmedzí 50 – 10 ml/min → 1 tableta každých 6 hodín
Glomerulárna filtrácia menej ako 10 ml/min → 1 tableta každých 8 hodín

Ak sa pacient do 3 dní necíti lepšie alebo sa cíti horšie, musí sa obrátiť na lekára.
Bez odporúčania lekára sa liek nemá užívať dlhšie ako 7 dní. 

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú nezávisle od jedla (užívanie po jedle môže viesť k zníženiu účinku) a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Nezapíjať ľubovníkovým čajom.

Počas liečby sa majú pacienti vyhnúť nadmernému pitiu kávy alebo čaju.

Upozornenie

Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva a v období dojčenia. 
Kombinácia paracetamolu s kofeínom sa počas tehotenstva neodporúča kvôli zvýšenému riziku spontánnych potratov spojených s užívaním kofeínu.
Liek nie je určený pre deti do 12 rokov.
Pacienti s diagnostikovanou poruchou funkcie pečene alebo obličiek sa musia pred začatím užívania tohto lieku poradiť s lekárom.
Liek sa má používať opatrne u pacientov s mierne až stredne závažnou poruchou funkcie pečene.
Liek nemajú užívať pacienti so závažnou poruchou funkcie pečene alebo akútnou hepatitídou.
Pacienti, ktorí majú problémy s pitím alkoholu, majú užívať liek po porade s lekárom.
Počas liečby sa nemajú súbežne užívať iné lieky obsahujúce paracetamol.
Počas liečby sa vyhnúť nadmernému pitiu nápojov obsahujúcich kofeín (napr. káva a iné kávové nápoje), môže sa objaviť pocit napätia a podráždenosti.
Neužívať súbežne s prípravkami obsahujúcimi ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum).
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Nežiaduce účinky


Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 1 000 osôb):
- edém (opuch);
- nezvyčajné videnie;
- bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, hnačka, krvácanie v tráviacom trakte;
- depresia, zmätenosť ... viac >

Účinné látky

kofeín, paracetamol

Indikačná skupina

07 - Analgetiká, antipyretiká

Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu

Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: DCP - Decentralizovaná
Exspirácia: 60