Liek obsahuje kombináciu dvoch účinných látok - paracetamolu a kofeínu, ktorá je účinná proti bolesti. Paracetamol zabezpečuje úľavu od bolesti a znižuje horúčku. Kofeín zosilňuje účinok paracetamolu, a tak pomáha zmierniť bolesť.
Liek môžu užívať dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov.
Je určený na liečbu miernej až stredne silnej bolesti, ako sú bolesť hlavy, migréna, bolesti chrbta, zubov a menštruačnej bolesti.
Zároveň zmierňuje bolesť svalov a kĺbov, bolesti hrdla pri chrípke a nachladnutí a znižuje horúčku.
Len na odporúčanie lekára sa môže užívať aj pri reumatickej bolesti a pri neuralgii (intenzívnej bolesti pociťovanej v oblasti nervu).
Na pravidelnú očistu vonkajšieho zvukovodu sa ako alternatív aušných tyčiniek 1-2krát do týždňa používajú ušné spreje na báze roztokov morskej soli. Vhodné sú predovšetkým pre osoby žijúce a pracujúce v prostredí s nadmernou prašnosťou. čítajte viac...
Dospelí a dospievajúci od 15 rokov
1 – 2 tablety podľa potreby až 4x denne s časovým odstupom najmenej 4 hodiny medzi jednotlivými dávkami.
Jednorazová dávka 1 tablety je vhodná pre osoby s hmotnosťou do 60 kg, zatiaľ čo jednorazová dávka 2 tabliet je vhodná len pre osoby s hmotnosťou 60 kg a viac.
Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety (1 g paracetamolu), maximálna denná dávka je 8 tabliet (4 g paracetamolu ).
Pacienti s poruchou funkcie obličiek
U pacientov s obličkovou nedostatočnosťou je nutné upraviť dávkovanie; pri glomerulárnej filtrácii 50 - 10 ml/min je možné podávať 1 tabletu každých 6 hodín; pri hodnote nižšej ako 10 ml/min sa liek podáva každých 8 hodín.
Pacienti s poruchou funkcie pečene Je vhodné u týchto pacientov nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.
Pediatrická populácia (12 – 15 rokov)
1 tableta až 3x denne v časovom odstupe najmenej 6 hodín.
Dĺžka liečby Neužívajte tento liek bez odporúčania lekára dlhšie ako 7 dní. Ak sa príznaky ochorenia nezmiernia do 3 dní, poraďte sa so svojím lekárom.
Spôsob použitia
Liek je určený na perorálne podanie. Tablety sa majú zapíjať dostatočným množstvom tekutiny. Liek možno užívať nezávisle na jedle.
Upozornenie
Liek nie je vhodné podávať počas 1. trimestra tehotenstva. Podávanie lieku v 2. a 3. trimestri tehotenstva musí zvážiť lekár. Pri krátkodobej liečbe a súbežnom starostlivom sledovaní dieťaťa, nie je nutné dojčenie prerušiť.
Bezpečnosť a účinnosť lieku u detí do 12 rokov nebola stanovená. Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou funkcie pečene a/alebo s akútnou hepatitídou.
Pacienti nemajú súčasne užívať iné lieky obsahujúce paracetamol.
Pitie nadmerného množstva kávy alebo čaju počas liečby môže vyvolať pocit napätia a podráždenosti. Opatrnosť sa odporúča u pacientov s arytmiou. Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Prestaňte užívať tento liek a ihneď vyhľadajte lekársku pomoc, ak sa u vás vyskytnú niektoré z nasledujúcich vedľajších účinkov: Veľmi zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 10 000 osôb) ...
viac >
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z. Typ registrácie: MRP - Vzájomné uznávanie (mutual recognition proc.) Exspirácia: 24
Je nám to ľúto, no otázky zdravotného charakteru vám môže kvalifikovane zodpovedať len váš lekár alebo lekárnik.
Stránka ADC.sk má iba informačný charakter. Naša spoločnosť ako prevádzkovateľ tejto stránky nemôže poskytovať poradenstvo a konzultácie otázok k zdravotným problémom.
Kombinácie a interakcie liekov
Kombinácie a následné možné interakcie liekov vždy konzultujte so svojím lekárom alebo lekárnikom.
Väčšina ambulancií a lekární je vybavená sofistikovaným odborným systémom vyhodnocovania interakcií, a interakcie vám rýchlo vyhodnotia.
Kúpa, cena a dostupnosť produktov
Stránka ADC.sk nie je internetovým obchodom. Produkty u nás žiaľ nie je možné zakúpiť.
Ceny produktov a ich dostupnosť na Slovensku vám vie preveriť váš lekárnik.
Užívanie lieku, nežiadúce účinky, konzultácie
Na otázky ohľadne užívania lieku, prípadne nežiadúcich lieku vám môže kvalifikovane odpovedať len váš lekár alebo lekárnik.
Prípadné nežiadúce účinky vždy nahláste svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.
Aktivovať notifikáciu
Po aktivácii budete dostávať notifikácie o:
Zmenách v príbalovom letáku
Zmenách dodávok (Oznamy ŠÚKL)
Tieto notifikácie sú dostupné len odborníkom v oblasti medicíny a farmácie:
Zmeny SPC (Súhrn charakteristických vlastností lieku)